Életünk az állatok!

Réti sas

Európában Észak-Norvégiától egészen a Balkán-félszigetig fordul elő. Hazánkban egész évben előfordul, költ is nálunk folyamatosan. Igen sokféle élőhelyen előfordul, de táplálkozása miatt elsősorban a vizes területek (tengerpartok, folyók, tavak vidéke, mocsarak) az élőhelyei. Kedveli a magas fákkal benőtt vidékeket, a tenger-parton pedig a magasabb sziklapárkányokat.

Európa egyik legnagyobb ragadozó madara. Testmagassága 76-92 cm, szárnyfesztávolsága 193-244 cm. A hím 3100-5400gr, a tojó 3700-6900gr súlyú. A fiatalok sötétbarna színűek és farkuk, csőrük sötét színű, az idősebbeknél a csőr sárga színű, míg a farkuk fehér és sokkal világosabb a tolluk.

Nászuk a déli részen januártól júniusig, az északi részen áprilistól szeptemberig tart. Sziklákra, fákra gallyakból építik hatalmas fészküket közösen. Fészekalja 1-3 tojásból áll, 38-40 napig ül rajtuk. 3hónap múlva repülnek ki s fiókák, majd kb. 1hónapig szüleik közelében maradnak. A fiókákra jellemző a káinizmus, ami azt jelenti, hogy fészken belül a fiókák akár egymásra is támadnak az élelem miatt és az erősebb marad életben.

Főleg halakat fogyaszt, ezenkívül madarakat, de eszik még hüllőket és kisebb emlősöket is.

Élettartama a szabadban átlagosan 17év, fogságban 21.

“Egy kis gyémánt szelence itt Pest megyében ez az állatpark! A kisvasút szenzációs! Az új ajándék bolt pedig nem gagyi dolgokkal van telepakolva!”

K. István

“Családunk rendszeresen látogatja a Vadasparkot. A kicsiket el sem lehet mozdítani az őzikéktől. Imádják őket etetni és simizni! ”

Nagy család

“Nagyon tetszik, hogy az állatok ilyen közel vannak. Szinte mindegyiket meg lehet simogatni és kézből etetni. Alig várom, hogy újra meglátogassam őket!”

Sz. Melinda

Merre tovább?

Családi vadasparkunk és Vadmentő Központunk folyamatosan fejlődik, és új jövevényeket fogad. Célunk, hogy a mentett állatok otthonra találjanak nálunk és a sebesült, beteg egyedeket rehabilitáció után, minél hamarabb vissza tudjuk engedni a saját környezetükbe.

Az állatok és a családok szolgálatában

Célunk, hogy a családok és a gyermekek közelebb kerüljenek a természethez, még jobban megszeressék az állat- és növényvilágot, hogy a jövőben egy fenntartható bolygót alakítsunk ki!